Hírek

MÁV-TELEPI JÉZUS SZÍVE PLÉBÁNIA
Hirdetések – Nagyböjt 2. hete

(2024. február 25.)

Hétfő (26.) Köznap (csendes mise) 7 óra: Keresztgyermekek megtéréséért
Szerda (28.) Köznap (csendes mise) 18 óra: Egy család gyermekeinek megtéréséért
Csütörtök (29.) Köznap (orgonás mise) 18 óra
Péntek (1.) Köznap (csendes mise) 8 óra
Péntek (2.) Keresztút; (orgonás mise) 18 óra
Szombat (3.) Nagyböjt 3. vasárnap előesti szentmise (orgonás mise) 18 óra
Vasárnap (3.) Nagyböjt 3. vasárnap
10 óra: + Mag Attila
18 óra: Egy család unokáinak megtéréséért (csendes mise)

1. A szigorú böjt szabálya: Tilos húst enni. A nap folyamán egyszer szabad jóllakni, de megengedett 2 másik, csökkentett mértékű étkezés. Az ital, hacsak nem étel jellegű (pl. tej, leves) nem szegi meg a böjtöt. Megtartása a betöltött 18. évtől a megkezdett 60. évig kötelező. Fel vannak mentve a betegek, a terhes és szoptató anyák, a megerőltető munkát végzők, az utazók, s azok a szellemi dolgozók, akiket a böjt akadályozna kötelességük teljesítésében. Szigorú böjtöt két napon tartunk: hamvazószerdán és nagypénteken. A többi nagyböjti péntekre hústilalom és a háromszori étkezés vonatkozik. Ez a szabály az egészséges 14-60 év közöttiekre vonatkozik.

2. Keresztút: Nagyböjtben minden pénteken 18:00-kor keresztutat járunk templomunkban, melynek végén szentáldozásra lesz lehetőség. A most következő alkalommal (1-jén) a Jézus Szíve kórus fog szolgálni. Mindenkit szeretettel hívunk és várunk.
Fontos megjegyezni, hogy az esti keresztút miatt az első pénteki szentmisét kivételesen reggel 8:00-kor fogom celebrálni.

3. Katolikus iskoláknak gyűjtés: Most vasárnap (25-én) gyűjtést tartunk a katolikus iskolák javára. Az e célra szánt adományaikat a már szokott módon, a szentmisék után a bejáratnál tudják bedobni a ministránsok által tartott perselybe. Előre is köszönjünk minden adakozó nagylelkűségét!

4. Munkacsoportok: Plébániánk felmérését jövő hét vasárnap (márc. 3.) lezárom. Köszönöm szépen azoknak, akik már kitöltötték a kérdőívet. Kérem a testvéreket, hogy aki még nem töltötte ki, mindenképp tegye meg, segítse ezt a munkát. A kérdőív kitölthető itt a templomban, illetve internetes űrlapon is, ami a plébánia honlapján a „kapcsolatok” fül alatt érhető el (https://xvjszp.hu/wp/kapcsolat/).
Az első nagy közös munka a templom takarítása és a tavaszi kertrendezés lesz.
A felmérés kiértékelése húsvétra várható.

5. Szombati szentmise változás: Érkezésem előttszombatonként nem volt mise, kivéve elsőszombaton. Bevezetettem a szombat reggeli misét, de nem vált be az időpont. Az esti misét sokkal többen látogatták. Ezért úgy döntöttem, miután többekkel is beszélgettem erről, hogy márciustól szombatonként kizárólag este fogjuk ünnepelni az Eucharisztiát.

6. Templom takarítás és kertrendezés: Szép hagyomány, hogy a templomunkban a nagyobb ünnepek előtt nagytakarítást tartunk. Kérem a testvéreket, hogy igyekezzen szabaddá tenni a következő 2 napot.

– Március 23-án 14h-18h lesz a templom nagytakarítása. (Húsvét előtt)
– Április 6-án lesz a kertrendezés. (Húsvét után)

e – emléknap 
E – Kötelező emléknap
Ü – Ünnep
Fü – Főünnep
Miseszándékot a sekrestyében, illetve az irodában, irodaidőben lehet felvenni.

Az urnatemető látogatása a misék előtt fél órával kezdődik, és a misék végéig tart.   Egyházadót, adományt a hivatali időben az irodában, a misék után a sekrestyében lehet befizetni, vagy átutalással. Plébániánk bankszámlaszáma: 10700024-73799713-51100005 (CIB bank)
Rákospalota MÁV-telepi Jézus Szíve Plébánia

MÁV-TELEPI JÉZUS SZÍVE PLÉBÁNIA
Hirdetések – Nagyböjt 1. hete

2024. február 18.

Hétfő (19.) reggel 7 óra: + Pintér Sándorért, + fiáért: Pintér Sándor Józsefért és + szülőkért, nagyszülőkért
Szerda (21.) 18 óra: Élő Miklósért, Boldizsárért, Mártáért, Éváért, Leventéért
Csütörtök (22.) 18 óra: Szt. Péter apostol szék foglalása (Ü)
+ szentségimádás 19 óra-ig
Péntek (23.) Köznap 8 óra: Simon, Mátrahegyi, Péterfalvi, Tátrai, családok élő és + családtagjaiért
Péntek (24.) Keresztút (orgonás); 18 óra
Szombat (25.) 8 óra, Szt. Mátyás apostol (Ü)
Vasárnap (26.) Nagyböjt 2. vasárnap
10 óra: + Károlyért, élő és + hozzátartózókért
18 óra

1. A szigorú böjt szabálya: Tilos húst enni. A nap folyamán egyszer szabad jóllakni, de megengedett 2 másik, csökkentett mértékű étkezés. Az ital, hacsak nem étel jellegű (pl. tej, leves) nem szegi meg a böjtöt. Megtartása a betöltött 18. évtől a megkezdett 60. évig kötelező. Fel vannak mentve a betegek, a terhes és szoptató anyák, a megerőltető munkát végzők, az utazók, s azok a szellemi dolgozók, akiket a böjt akadályozna kötelességük teljesítésében. Szigorú böjtöt két napon tartunk: hamvazószerdán és nagypénteken. A többi nagyböjti péntekre hústilalom és a háromszori étkezés vonatkozik. Ez a szabály az egészséges 14-60 év közöttiekre vonatkozik.

2. Keresztút: Nagyböjtben minden pénteken 18:00-kor keresztutat fogunk járni templomunkban, melynek végén szentáldozásra lesz lehetőség.

3. Katolikus iskoláknak gyűjtés: Február 25-én lesz az év első nagy célgyűjtése, melyet a katolikus iskolák javára tartjuk. A gyűjtést a misék záró éneke után fogjuk tartani a templom bejáratában.

4. Munkacsoportok: Megkezdtük plébániánk felmérését. Köszönöm szépen azoknak, akik már kitöltötték a kérdőívet. Továbbra is kérem a testvéreket, segítség ezt a munkát, töltsék ki a kérdőívet, hogy minél hatékonyabban tudjunk belefogni közösségünk fejlesztésébe, közösségépítésébe. A kérdőív kitölthető itt a templomban, illetve internetes űrlapon is, ami a plébánia honlapján a „kapcsolatok” fül alatt érhető el.

A felmérés célja, hogy megismerjük közösségünk átlag életkorát, a nemek arányát, hogy milyen szakemberek vannak a plébánián, illetve ami még nagyon fontos kérdés, hogy ki milyen szolgálatban tudna és szeretne részt venni a jövőben. (Pár ötlet a munkacsoportokra: karitász(-munkatárs, -vezető), kórus(-gitáros, klasszikus), liturgikus csoport(sekrestyés), takarítás, kertrendezés, karbantartás, pályázatok keresése/figyelése, zarándoklatok szervezése, jogi kérdésekben való tájékozódás, közüzemi szerződések követése, csoportvezetés-hitoktatásban való segítség, egyéb javaslat?…).

Ha a felmérés sikeres lesz, munkacsoportokat fogunk létrehozni, amik az egyes feladatok megszervezését, ellátását fogják koordinálni.

e – emléknap 
E – Kötelező emléknap
Ü – Ünnep
Fü – Főünnep
Miseszándékot a sekrestyében, illetve az irodában, irodaidőben lehet felvenni.

Az urnatemető látogatása a misék előtt fél órával kezdődik, és a misék végéig tart.   Egyházadót, adományt a hivatali időben az irodában, a misék után a sekrestyében lehet befizetni, vagy átutalással. Plébániánk bankszámlaszáma: 10700024-73799713-51100005 (CIB bank)
Rákospalota MÁV-telepi Jézus Szíve Plébánia

MÁV-TELEPI JÉZUS SZÍVE PLÉBÁNIA
Hirdet
ések – Évközi idő 6. hét – (2024. február 11.)

Hétfő (12.) reggel 7 óra
Szerda (14.) 18 óra Hamvazószerda
Csütörtök (15.) 18 óra Köznap (+ temetés) + Márti néniért
Péntek (16.)
8 óra: Földi, Neményi és Bozsó családok élő és elhunyt tagjaiért
18 óra: Keresztút
Szombat (17.) 8 óra Köznap
Vasárnap (18.) Nagyböjt 1. vasárnapja
10 óra: + szülőkért, Gabrielláért és Lajosért
18 óra: Élő Ágnesért, Gyuláért, Éváért, Istvánért és Juditért

1. Betegek kenete: Bár a betegek világnapja, Február 11-én van, de csak egy héttel későbbi vasárnap fogom kiszolgáltatni e szentséget (18-án vasárnap, 10:00 és 18:00)

2. Hamvazószerda: Február 14-én megkezdődik az idei nagyböjt. Kérek mindenkit, hogy ne feledkezzünk meg erről. A nagyböjt szent 40 napja hamvazószerdával kezdődik, nem nagyböjt első vasárnapjával. Nem parancsolt ünnep, azonban szigorú böjt van ezen a napon. Kérem a  testvéreket, hogy igyekezzünk részt venni ezen a napon szentmisén akár itt, akár munkahelyünkhöz, iskolánkhoz közeli templomban.

Szigorú böjt szabálya: Tilos húst enni. A nap folyamán egyszer szabad jóllakni, de megengedett 2 másik, csökkentett mértékű étkezés. Az ital, hacsak nem étel jellegű (pl. tej, leves) nem szegi meg a böjtöt. Megtartása a betöltött 18. évtől a megkezdett 60. évig kötelező. Fel vannak mentve a betegek, a terhes és szoptató anyák, a megerőltető munkát végzők, az utazók, s azok a szellemi dolgozók, akiket a böjt akadályozna kötelességük teljesítésében.

3. Keresztút: Nagyböjtben minden pénteken 18:00-kor keresztutat fogunk járni templomunkban,
melynek végén szentáldozásra lesz lehetőség.

4. Márti néni temetése: Február 15-én, az esti mise keretében (18:00) búcsúztatjuk Márti nénit, aki szerette plébániánkat, és minket nevezett meg örökösének a végrendeletében. Kérem a testvéreket, aki teheti, jöjjön, hogy minél többen adjunk hálát életéért és imádkozzunk érte.

5. Munkacsoportok: Megkezdtük plébániánk felmérését. Köszönöm szépen azoknak, akik már kitöltötték a kérdőívet. Továbbra is kérem a testvéreket, segítség ezt a munkát, töltsék ki a kérdőívet, hogy minél hatékonyabban tudjunk belefogni közösségünk fejlesztésébe, közösségépítésébe. A kérdőív kitölthető itt a templomban, illetve internetes űrlapon is, ami a plébánia honlapján a „kapcsolatok” fül alatt érhető el.

A felmérés célja, hogy megismerjük közösségünk átlag életkorát, a nemek arányát, hogy milyen szakemberek vannak a plébánián, illetve ami még nagyon fontos kérdés, hogy ki milyen szolgálatban tudna és szeretne részt venni a jövőben. (Pár ötlet a munkacsoportokra: karitász(-munkatárs, -vezető), kórus(-gitáros, klasszikus), liturgikus csoport(sekrestyés), takarítás, kertrendezés, karbantartás, pályázatok keresése/figyelése, zarándoklatok szervezése, jogi kérdésekben való tájékozódás, közüzemi szerződések követése, csoportvezetés-hitoktatásban való segítség, egyéb javaslat?…).

Ha a felmérés sikeres lesz, munkacsoportokat fogunk létrehozni, amik az egyes feladatok megszervezését, ellátását fogják koordinálni.

e – emléknap 
E – Kötelező emléknap
Ü – Ünnep
Fü – Főünnep

Miseszándékot a sekrestyében, illetve az irodában, irodaidőben lehet felvenni.

Az urnatemető látogatása a misék előtt fél órával kezdődik, és a misék végéig tart.   Egyházadót, adományt a hivatali időben az irodában, a misék után a sekrestyében lehet befizetni, vagy átutalással. Plébániánk bankszámlaszáma: 10700024-73799713-51100005 (CIB bank)
Rákospalota MÁV-telepi Jézus Szíve Plébánia

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük